Hotel "Bajka" położony jest w centrum Łagowa Lubuskiego, w prawdziwie bajkowym otoczeniu lasów i jezior Łagowskiego Parku Krajobrazowego. To wymarzone miejsce na odpoczynek, piesze i rowerowe wycieczki oraz istny raj dla miłośników sportów wodnych, wędkowania i grzybiarzy. Pobyt w Łagowie to spokój, odpoczynek w zdrowym mikroklimacie (park narodowy),w ypoczynek nad wodą (kajaki i łodzie) spacer, wycieczki piesze i rowerowe wędkowanie na jeziorach. (...)
Pokaż więcej
Hotel "Bajka" położony jest w centrum Łagowa Lubuskiego, w prawdziwie bajkowym otoczeniu lasów i jezior Łagowskiego Parku Krajobrazowego. To wymarzone miejsce na odpoczynek, piesze i rowerowe wycieczki oraz istny raj dla miłośników sportów wodnych, wędkowania i grzybiarzy. Pobyt w Łagowie to spokój, odpoczynek w zdrowym mikroklimacie (park narodowy),w ypoczynek nad wodą (kajaki i łodzie) spacer, wycieczki piesze i rowerowe wędkowanie na jeziorach. W lecie przybyli mają okazję uczestniczyć w koncertach i spektaklach teatralnych podczas Lubuskiego Lata Fillmowego, a o każdej porze roku mogą odwiedzić poliskie restauracje, bary oraz kawiarnie.
Łagów - naturalna perła Ziemi Lubuskiej - malowniczo położony wśród lasów i jezior, na spodzie moreny polodowcowej. Najstarsza część miejscowości została wybudowana na przesmyku między dwoma jeziorami Trześniowskim (Ciecz) i łagowskim, w otoczeniu wspaniałych lasów bukowych stanowiących obecnie łagowski Park Krajobrazowy. Dzięki temu położeniu już w średniowieczu Łagów służył jako grodzisko obronne. Jezioro Trześniowskie jest jednym z dziesięciu najgłębszych w kraju, położonym na wyjątkowo pofałdowanym, otoczonym lasami, dzikim terenie. Turyści mogą korzystać z łodzi i kajaków, pływać i kąpać się w wyjątkowo czystej wodzie, leżeć i opalać się na plaży, zbierać grzyby i jagody leśne, łowić ryby, wędrować lub jeździć rowerem po szlakach turystycznych. Łagów znany jest od 200 lat jako uzdrowisko klimatyczne.
Główną atrakcją Łagowa jest Zamek Joannitów, zamknięty murem obronnym i dwiema bramami, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W pobliżu stoi do dziś kompleks starych budynków. Obok widać dwie gotyckie bramy z XV wieku. Jedna nazwana jest Bramą Polską lub Poznańską, druga Marchijską, Niemiecką lub też Berlińską. Między tymi bramami biegnie uliczka podzamcza zabudowana kamieniczkami XVIII i XIX wieku.
Odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalne. Główne z nich to organizowane od ponad 30 lat wernisaże i plenery malarskie, w których udział brali m.in.: Jolanta Zdrzalik, Jerzy Duda Gracz, Franciszek Maśluszczak, Bożena Cajdler - Gruszkiewicz oraz wielu innych znakomitych artystów. Lubuskie Lato Filmowe ściągające licznie ludzi kina, krytyków, aktorów, reżyserów i miłośników dziesiątej muzy. Posłuchać można również muzyki klasycznej na Międzynarodowym Letnim Festiwalu Muzyki Kameralnej "Lubuska Camerata", czy też na koncertach filharmonicznych, muzyki flamenco w wykonaniu zespołu Acid Flamenco Witka Łukaszewskiego, a także wpadających tu znakomitych muzyków, takich jak Józef Skrzek (SBB), Jerzy Styczyński (Dżem). Miłośników teatru przyciągają występy Teatru Lubuskiego i festiwalu MALTA OFF.Spotkania Trzech Kultur, turnieje rycerskie, Biegi Uliczne łagowskiego Lata, pikniki i festyny rekreacyjno-sportowe, turnieje wędkarskie i piki plażowej, koncerty rockowo-bluesowe, zloty motocykli, zawody drwali, Festiwal Sygnalistów Myśliwskich. Latem jest gwarnie, jednak najpiękniej jest tu wiosną i jesienią, gdy bujne lasy bukowe są szczególnie malownicze, czarujące i spokojne.
W sprawie dodatkowych informacji dotyczących hotelu i możliwości jego zakupu prosimy o kontakt z p. Robertem Podsiadło, tel.